Do Kovozoo přibyla nová zvířata, vyrobily je děti

Staré Město – Akce pro všechny, kteří chtěli rozvinout fantazii, něco se naučit a něco vyrobit vlastníma rukama, se konala v sobotu v areálu společnosti REC Group. Nesla název Děti a Kovozoo. Jejím cílem bylo získat pro tamější Kovozoo nové zvířecí obyvatele, které vyrobí samy děti.

„Děti si můžou vybrat z odpadových materiálů dřevo, železo nebo vysloužilé elektrospotřebiče. Potom máme ještě nesoutěžní disciplínu, ke které mohou děti zpracovat pneumatiky. Podmínkou je, že zvíře musí být v životní velikosti. Můžou si ale zkusit vyrobit cokoliv budou chtít,“ vysvětlila Monika Odruchová ze společnosti REC Group.

Do staroměstské Kovozoo zav� taly v sobotu des� tky dět�  s rodiči

DALŠÍ FOTOGALERIE Z KOVOZOO K NAHLÉDNUTÍ ZDE

Akce se se svým tatínkem zúčastnil i Tomáš Viceník z Topolné a společně se vrhli na zpracování dřeva. „Až to bude hotové, bude to kurník pro slepice. Myslím, že je to nejjednodušší, ale stejně to bude ještě hodně práce,“ hlásil Tomáš.

Rodinné týmy měly k dispozici kromě odpadu také nářadí a odborníky, nechyběl oblíbený vláček Steelinka, skákací hrad a další atrakce. Autoři nejpovedenějších zvířat z každého materiálu získali let balonem. (petk)

Článek – Do KOVOZOO přibyla nová zvířata, vyrobily je děti