Otevíráme muzeum veteránů v KOVOZOO Staré Město 22.05.2019

Otevíráme muzeum veteránů v KOVOZOO Staré Město

Srdečně Vás zveme na otevření interní expozice historických automobilů a motocyklů, kterou jsme přichystali ve spolupráci se SLOVÁCKÝM VETERAN CAR CLUBem Uherské Hradiště. V muzeu bude k vidění na 50 exponátů vysoké historické hodnoty. Nejstarším z nich je Ford T Roadster z roku 1917, nebo-li legendární „Téčko“, kterým Henry Ford postavil Ameriku na kola. Dále máte možnost vidět např. vozy značky Packard, Cord, Bentley, Aero, čerstvě zrenovovaný autobus Praga RN, ale také vozidla z dob socialistické éry jako Moskvič, Volha a další. V expozici bude navíc umístěna široká řada motocyklů značky Jawa a ČZ Strakonice.

Otevření Muzea veteránů doprovodí sraz desítek historických vozidel a motorek, které přijedou ke Kongresovému centru KOVOZOO. Návštěvníkům se navíc představí unikátní parní motocykl Ropel  z roku 1896, replika elektromobilu Dora z roku 1906 či monocykl, které v ukázkových jízdách předvede jejich majitel a nadšenec do historických vozidel Ing. Antonín Pavelka.

Program:

9:00 – 11:30 sraz historických vozidel a motorek
10:30 slavnostní otevření muzea.

Vstupné na tuto akci je stejné jako běžné denní vstupné do KOVOZOO. Aktuální ceník najdete ZDE.

V neděli bude v provozu také jídelna v Kongresovém centru, kde mají návštěvníci možnost poobědvat, v kiosku v zahradě bude zmrzka, ledová tříšť a jiné dobroty. Pro děti budou přichystány skákací atrakce a trenažer formule. Z akce si budete moci odnést památku v podobě tištěné fotografie v dobovém designu.

Sidebar