Děti, KOVOZOO a Hefaistos - JAK TO DOPADLO? 20.09.2021

Děti, KOVOZOO a Hefaistos - JAK TO DOPADLO?

Devátý ročník akce Děti, KOVOZOO a Hefaistos je minulostí. Téměř tisícovka návštěvníků si užila krásný kreativní den v KOVOZOO. Na celkem 8 svařovacích místech firmy KOVOSTEEL se „narodilo“ na 6 desítek zvířecích miminek ze železného odpadu. Na stanovišti společnosti STEELMET se zase vyrábělo z elektroodpadu pomocí tavných lepicích pistolí. I zde se „rodilo“ ostošet, na svět přišlo 50 zvířátek.

Koho nelákala práce se železným šrotem či elektroodpadem, mohl zkusit výtvarné tvoření v zahradě. Recyklací starých drátů s korálky a kameny vznikaly jemné dekorace a šperky. Na pódiu si mohli děti i rodiče malovat na prkénka ze starého dřeva či na plastové destičky nařezané z krycích fólií LCD televizorů. Zkrátka to byla recyklace tak trochu jinak, takové recyklované hraní.

V KOVÁRNĚ, která se otevřela 19.6.2021, zvonila po celý den kladiva a kovadliny. Kováři rozpálili všechny výhně a nešetřili ani uhlím, ani silami. Návštěvníci akce tak mohli vidět nejen skutečnou práci kováře, ale mohli si také sami vyzkoušet, jakou silou je třeba vládnout kovářskému kladivu.

Přístupné bylo také Muzeum kovářského řemesla, které se pomalu, ale jistě rodí v prvním patře budovy přímo nad kovárnou.

Aby měli návštěvníci větší motivaci k tvoření, byly již tradičně všechny výrobky z kovu a z elektroodpadu zařazeny do soutěže. Vítězové vybraní odbornou porotou získali krásné ceny a kovová zvířata pak možnost umístění ve stálé expozici KOVOZOO. Vítězem v kategorii kovového tvoření se stal kohout Loyd, kterého vytvořil Jáchym Šichor.

Doprovodným programem bylo kromě tradičních jízd silničním vláčkem STEELINKA celý areál KOVOZOO, který oplývá nejen úžasnou atmosférou, ale především nespočtem vynikajících nápadů a ukázek „recyklace“ starých věcí jim bude k dispozici. Více než 300 zvířat vyrobených z kovového šrotu umístěných po celé ploše KOVOZOO je originálně doplněno jedinečnými exponáty jako pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta, buldozery. Dále muzeum veteránů, vyhlídkové lávky, bludiště z pneumatik, bagrová houpačka a spousta dalšího.

Bylo krásné vidět, s jakým tvůrčím zápalem návštěvníci přehrabují bedny s kovovým odpadem a v kouscích železného šrotu hledají s velkou mírou představivosti části těl zvířat. Opět se potvrdilo, že lidská fantazie prostě nemá hranice.

Akci DĚTI, KOVOZOO a Hefaistos pořádá REC Group s.r.o., tedy skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET, s.r.o.RPG Recycling, s.r.o.GELPO s.r.o.ASSCO, s.r.o.A-ORTO s.r.o.DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město.

Sidebar