DEN ZEMĚ 2018 v REC Group 26.03.2018

Srdečně Vás zveme na tradiční, ekologicko-kulturní akci plnou zábavy a poznání, která se uskuteční 28. 4. 2018 od 11 do 18 hodin v areálu REC Group a KOVOZOO, na jejímž pořádání se tradičně podílí i naše společnost.

Den Země ve Starém Městě

Ve Starém Městě ve společnosti REC Group Den Země veřejně slavíme vždy nejbližší přilehlou sobotu (vzhledem k celosvětově platnému datu 22. 4.) a ve dnech čtvrtek a pátek pamatujeme také na školy a školky. Ekologická výchova nové generace je totiž tím nejdůležitějším cílem a smyslem našich oslav. Vedle ekologie se pak soustřeďujeme také na zdravý životní styl – vždyť sotva se můžeme kvalitně postarat o zdraví planety, když se nedokážeme postarat o to vlastní. A v neposlední řadě pamatujeme na pomoc potřebným – protože ne vždy je prioritou pomoct všemu lidstvu, někdy je víc pomoct jednomu jedinému člověku (nemocnému, handicapovanému, osamělému…). Suma sumárum – Den Země ve Starém Městě, to je ekologické poslání, zdravý životní styl a pomoc na správném místě. To vše s pestrou a barevnou kulisou nespočtu atrakcí, soutěží a zábavných programů pro malé i velké návštěvníky.

VSTUPNÉ
Děti do 3 let ZDARMA
Děti 3-15 let 50 Kč
Studenti, senioři, ZTP 70 Kč
Dospělí 80 Kč
Rodinné vstupné 240 Kč
1 vysloužilý elektrospotřebič / osobu = VSTUP ZDARMA

 

Den Země pro školky – čtvrtek 26. 4. (8:30–11:30)

Den Země pro školy – pátek 27. 4. (8:30–11:30)

Den Země pro širokou veřejnost – sobota 28. 4. (11:00–18:00)

 

DEN ZEMĚ PRO VEŘEJNOST

  • PÓDIUM A ZAHRADA

Také sobotní akci pro veřejnost v zahradě zpestří Jirka Hadaš, který bude po celý čas bavit děti na pódiu. Prostřednictvím show „Letem světem“ procestuje s dětmi celý svět, naučí je žonglovat, dělat obří bubliny, tvarovat zvířátka z balónků a pro tanec je nadchne při dětské minidiskotéce. Jirku Hadaše na pódiu vystřídá folklórní soubor Dolinečka, kapela Kumpáni ROCK – POP a na samý závěr dne jako zasloužená odměna pro všechny „dospěláky“ kapela ARGEMA. Děti si v zahradě mohou projít NAUČNOU ZVÍŘECÍ STEZKU s trenažérem dojící kravičky, obdivovat majestátní dravce, které si ti odvážní mohou vzít i na ruku a pohladit a obdivovat mohou také umění AGILITY. Pro hezkou vzpomínku z akce můžete navštívit FOTOKOUTEK, pro tu méně trvanlivou a neméně půvabnou pak MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ. Spoustu zábavy si všichni malí návštěvníci užijí na dětských vozítkách nebo koloběžkách.

  • KOUTEK ZDRAVÍ A KRÁSY

Chcete se dozvědět zase něco nového a podnětného pro zkvalitnění vlastního zdraví? Navštivte prezentaci společností Medical point s preventivním programem „Zdravé nohy a záda“ (pedometr) neboprezentaci VZP ČR, na jejímž stanovišti si můžete na přístroji IN Body změřit různé důležité tělesné hodnoty. Se zdravím pak úzce souvisí stravování – také ono bude mít speciální stanoviště a vězte, že si zde na stanovišti firmy ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ skutečně pochutnáte. Ke konzultaci zde budou také výživový poradci, konkrétně u stánku SVĚT ZDRAVÍ a pokud vás zajímá, jak si správně a navrch ekologicky připravit kávu, naučí vás to pražírna kávy BCC Zlín.

  • BAREVNÝ DEN S EKOKOMEM A KONGRESOVÉ CENTRUM

Spousta zábavy na vás čeká na BARVNÉM DNU S EKOKOMEM – vyzkoušet si můžete zábavné atrakce jako ODPADOVÝ WIPE OUT, RODEO LÁHEV, ODPADOVÉ RISKUJ nebo SKÁKACÍ POPELÁŘSKÉ AUTO. Na tradičním jarmarku před Kongresovým centrem můžete ochutnat tradiční výrobky – trdelníky, koláčky, patenty, čaje, koření, domácí uzeniny a sýry. Nákupy vám tu zpříjemní kapela Žlutá ponorka. V Kongresovém centru se dosyta vyřádí i ti nejmenší – k dispozici jim bude dětská herna, minifestival IQ play s několika stavebnicemi edukativního charakteru. EKOPROGRAM S ROSNIČKOU dětem zábavnou formou ukáže, že třídění odpadu a ekologie mají smysl. Čekají na ně ekologické pohádky O ZAKLETÉ ELEKTROLHOTĚ a BAREVNÝ SVĚT SKŘÍTKA VÍTKA. V RECYKLO DÍLNĚ bude možné tvořit z odpadových materiálů. V KUCHAŘSKÉ DÍLNIČCE si mohou malí návštěvníci v kuchařské čepici a zástěře připravit zdravou svačinku. A v paletovém kinosále pak můžou chvíli spočinout při promítání pohádek, ochutnat produkty Hamánek a ve vědecké kavárně si s ACADEMIC SCHOOL vyzkoušet hry a hlavolamy nebo potrénovat šikovné prstíky a kreativitu v tvořivé dílně. Vyzkoušet si můžete také lukostřelbu anebo velkou EKOOLYMPIÁDU s holdingem REC Group. Tu jako každoročně zaštítí dceřiné společnosti holdingu REC Group (KOVOSTEEL Recycling, Steelmet, RPG Recycling, Gelpo, A-GLASS, A-ORTO, DZO a společnost ASSCO.

  • ZADÁNO NEJEN PRO „VELKÉ“

Velcí návštěvníci si jistě nenechají ujít prezentaci autosalonu ARAVER z Uherského Hradiště a vozů Škoda Auto, populární kováře a ještě populárnější hasiče či bagrovou show. Ekologické hry a soutěže nabídnou také kolektivní systémy ELEKTROWIN, EKOKOM, EKOBAT a EKOLAMP. A aby toho nebylo málo, čekají vás CYKLOKURIOZITY – 10 originálně navržených kol, na kterých se budete moci svézt. K dispozici budou také segway vozítka a již stálá atrakce areálu – motokáry!

  • OBČERSTVENÍ

Při tak nepřeberném množství atrakcí a zábavy zajisté vyhládne. A bavit se s prázdným žaludkem není věru příjemné. Aby se tak nestalo, o to se bravurně postarají na stáncích restaurací: REBIO (zdravá kuchyně), BEEF & BEER (steaky a hamburgery), RYBNÍČEK (vietnamská kuchyně), LA BRUSLA (těstoviny) nebo LOVE MY PIZZA (vozík s výbornou pizzou). Když vás chytne mlsná, spraví to stánek s vaflemi, zmrzlina nebo MM dortíky (dezerty, makronky, cheesecake apod.). A na žízeň pak rozhodně doporučujeme navštívit stánek pivovaru ZAŠOVÁ, který uvařil lahodnou desítku speciálně pro Den Země.

  • EKOLOGICKÉ VSTUPNÉ

Vstupenkou na akci bude tradičně vysloužilý elektrospotřebič na osobu a tak vás vyzíváme, abyste právě v tento den udělali ekologické gesto a alespoň trochu očistili Zemi od odpadu. Odměnou vám bude dobrý pocit a volný vstup na akci se spoustou zábavy a ponaučení.

  • PARTNEŘI

Záštitu nad akcí převzali sernátor Ivo Valenta, radní Zlínského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Margita Balaštíková, starosta Starého Města Josef Bazala a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Generálním parterem akce je společnost HP Inc Czech Republic a regionální partneři NIO a PREMO. Hlavními partnery jsou společnosti M.I.S.S., spol. s r.o. a DC CONCEPT, KOVOSTEEL Recycling a UHS JAKOS a mediálními partnery Rádio Zlín a Rock Max, TV Slovácko, Kino Hvězda a Dobrý den s Kurýrem.

 

Těšíme se opět na krásnou atmosféru s Vámi!

FOTOGRAFIE Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU

 

Kontakt: 

Ing. Monika Ondruchová

Tel: +420 775 704 372

E-mail: akce@recgroup.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA – DEN ZEMĚ 2018 V REC GROUP

Sidebar