VOLEJTE ZDARMA 800 128 888

Kovo-Shop English

Recyklujte PET lahve chytře pomocí speciálního řezáku

8.3.2016

Za jednoduchý nápad na řezák plastových lahví získala dvojice francouzských „vynálezců“ už 170 tisíc eur, přitom na rozjetí sériové výroby požadovali jen 8 500 eur. Podpořilo je už skoro 4 000 lidí, kteří si myslí, že jejich jednoduchý řezák je praktická pomůcka do domácnosti.

Celá finta spočívá v tom, že si z obyčejné plastové láhve vyrobíte velmi pevné lanko, které najde praktické využití. Podívejte se na video, jak na to. V první řadě uříznete nožem dno a zbytek láhve nasadíte na řezák. Pak už jen stačí tahat za odřezávané vlákno a lahev v podstatě „rozpářete“ jako starý svetr.

Tvůrci Pavel a Ian pro svůj nápad argumentují ekologií a složitostí přeměny PET lahví zpět do využitelné formy. Takže jejich řezák je jen malou ukázkou, jak si s recyklací poradit přímo doma. Vyrobené plastové lanko pak můžete použít třeba na zahradě pro vázání rajčat nebo při jakémkoliv popínavém pěstování. Můžete s ním snadno svázat například i kabely, které volně leží za počítačem nebo staré noviny, které ponesete do školy, až se bude organizovat sběr. K tomu poslouží obyčejná žiletka vložená do spáry v dřevěném hranolku a přidržovaná kovovým profilem.

Je také možné využít toho, že teplem se plast smršťuje, takže když svážete cokoliv dohromady a ofouknete horkovzdušnou pistolí, zafixujete poměrně účinně celý spoj.

ZDROJ: iDNES